ZADZWOŃ
609 850 372
ZNAJDŹ SZKOLENIE
 • Lifelong learning - nowa idea
  05/19/2017 - 16:58

  Niech podniesie rękę ten, kto ani razu nie usłyszał stwierdzenia, że potrzeba solidnego wykształcenia, aby znaleźć dobrą pracę i móc poradzić sobie w dorosłym życiu. Cóż, to  już nie jest wystarczające na  dzisiejsze czasy. W obliczu postępującej globalizacji, stałego rozwoju technologicznego, zmian kulturowych i ekonomicznych potrzebujemy być niezwykle elastyczni oraz otwarci na wiedzę, zarówno w życiu prywatnym jak  i zawodowym. Musimy uczyć się przez całe życie i w każdym jego  aspekcie, nie ograniczając się do danej instytucji ani do danego miejsca. Musimy iść w zgodzie z ideą Lifelong Learning(LLL).


  Ogólne założenie

  Lifelong learning jest ideą przyświecająca nauce przez całe życie i w każdym jego aspekcie. Z założenia usługi edukacyjne, czy też państwa kierujące się nowym nurtem mają zapewnić szeroki  dostęp do wiedzy, nie ograniczając się do danego miejsca czy czasu. Niestety w praktyce nic nie jest tak proste. W przypadku Lifelong  learning jest tyle definicji, ile...krajów. Często  są one tworzone w indywidualnym  dopasowaniu do gospodarki, ekonomii oraz polityki danego  państwa. Jednak trzeba pamiętać o tym, że żyjemy w czasach postępującej globalizacji i co jeszcze do nas nie przyszło  z zachodu, ostatecznie się pojawi. Polska tak naprawdę jest dopiero na początku  drogi w edukowaniu swoich obywateli na tematy związane z kształceniem  osobistym i zawodowym. To się jednak wkrótce zmieni, a my chcemy towarzyszyć temu od samego początku.

  Typy nauki

  Ogólne założenie Lifelong learningu tyczy się nauki w każdym aspekcie naszego życia, stąd można  wyróżnić kilka specyficznych rodzaji:

  - uczenie formalne – polega na  nauce w kontekście zorganizowanym, zamkniętym strukturalnie (szkolenie wewnętrzne, ośrodki  szkoleniowe) i  może  prowadzić do uzyskania danego dyplomu czy  certyfikatu. Są to aktywności  świadomie zaplanowane w celach nauki.,
  - uczenie pozaformalne – jest to określenie na aktywności, które nie są bezpośrednio określane jako nauka, ale i tak prowadzą do  nabycia umiejętności  potrzebnych np. w miejscu pracy. Są to aktywności  świadomie  zaplanowane.,
  - uczenie nieformalne – jest to  nauka z życia codziennego. Coś co  nabywamy nieświadomie i  niechcący, a jest przydatne we wszystkich sferach naszego  życia. Są one nieświadome i  niezaplanowane.

  Nasza filozofia

  Helion Szkolenia powstało w zgodzie z ideą Lifelong learning, chcąc zapewnić szeroko dostępne możliwości nauki. Zapewniamy naukę zarówno w formie zorganizowanej i zamkniętej strukturalnie, jak i pozaformalnej. Dzięki naszej ofercie zdobędziesz nowe umiejętności pod okiem doświadczonego trenera oraz będziesz miał możliwość nauki indywidualnej przy pomocy e-booków i  videokursów. Ponadto, dzięki rozbudowanej  strukturze Grupy Helion, zawsze poza korzystaniu z usług Helion  Szkolenia  masz możliwość korzystania z pozostałej oferty – książek, e-booków, videokursów o tematyce zarówno  IT jak i biznesowej.