ZADZWOŃ
609 850 372
ZNAJDŹ SZKOLENIE
EXCEL – Przyspiesz i zautomatyzuj swoją codzienna pracę
EX II
EXCEL
OPIS SZKOLENIA

Celem szkolenia jest przygotowanie osób do wykorzystywania w swojej pracy programu Microsoft Excel. Kurs zapewni jego uczestnikom przyspieszenie i zautomatyzowanie swojej codziennej pracy. Istnieje możliwość przygotowania przykładowych ćwiczeń „szytych na miarę” odpowiednich dla branż z jakich pochodzą kursanci. Szkolenie obejmuje najczęstsze aplikacje programu poparte licznymi przykładami sprawiając, iż kurs jest efektywny.
Opracowując to przekrojowe szkolenie kierowaliśmy się nie tylko naszym wieloletnim doświadczeniem administracyjnym, ale również uwagami i problemami zgłaszanymi nam przez klientów i kursantów

WYMAGANIA

Podstawowa znajomość obsługi komputera i programu Microsoft Excel

KORZYŚCI

Wykorzystując przykładowe zadania oraz ćwiczenia kursanci nauczą się jak sprawnie poruszać się po środowisku arkusza kalkulacyjnego. Wykorzystywać adresację względną i bezwzględną oraz trójwymiarową do szybkiego wykonywania obliczeń.
Uczestnicy kursu będą również potrafili zaprezentować wyniki swojej pracy na efektownych wykresach.

Uczestnicy, po ukończeniu kursu, potrafią samodzielnie:

  • błyskawicznie poruszać się po arkuszach i komórkach
  • wykorzystywać wiele typów danych obsługiwanych przez arkusz
  • optymalnie wykorzystywać narzędzie „kopiuj i wklej”
  • korzystać z serii danych wbudowanych w aplikację oraz tworzyć swoje serie
  • dodawać komentarze do komórek
  • tworzyć rozbudowane formuły z wykorzystaniem wielu operatorów arytmetycznych
  • stosować funkcje oraz zagnieżdżać je
  • upraszczać obliczenia z wykorzystaniem adresowania względnego i trójwymiarowego
  • dobierać funkcję do danego problemu
  • budować przejrzyste i czytelne arkusze w szybki sposób
  • wykorzystywać warunkowe sposoby zmiany wyglądu komórek, aby lepiej uwidocznić ważne dane
  • stosować mechanizmy sortowania do wyszukiwania informacji z dużych grup danych
  • filtrować dane, aby pokazać tylko te, które spełniają określone kryteria
  • korzystać z tabel przestawnych
  • konstruować czytelne wykresy, dobierając ich rodzaj do danych
  • tworzyć wydruki dopasowane do potrzeb
PLAN SZKOLENIA

Dzień 1

Terminologia i środowisko programu Microsoft Excel

  • Poruszanie się sprawnie i płynnie po aplikacji – elementy okna programu Microsoft Excel
  • Jak szybko odnaleźć własne dane – poruszanie się po arkuszu i skoroszycie
  • Czuj się jak u siebie w domu – dopasowanie podstawowych elementów środowiska Microsoft Excel

Operacje na komórkach

  • Jak arkusz „widzi” to co wpiszemy? – wprowadzanie i edycja różnych typów danych
  • Automatyzm to podstawa – kopiowanie i przenoszenie danych
  • Jak sprawić, żeby arkusz wpisywał za nas dane – wypełnianie komórek seriami danych
  • Moje notatki w arkuszu – komentarze – wstawianie, edycja i usuwanie.

Formuły i funkcje

  • Pokaż jak to obliczyć – wpisywanie i edycja formuł
  • Arytmetyka nie taka straszna – operatory matematyczne i kolejność działań
  • Wykorzystaj wielokrotnie, raz przygotowane obliczenia – kopiowanie formuł
  • Teoria względności  w Excelu – omówienie trybów adresowania
  • Licz szybko! – autosuma, średnia, min, max
  • Setki możliwości, abyś szybciej wykonywał zadanie – praca z kreatorem funkcji
  • Trening czyni mistrza – przykłady zastosowań funkcji: matematycznych, logicznych, daty i czasu

Formatowanie

  • Kontekst ma znaczenie – formatowanie: liczbowe, walutowe, procentowe, tekstowe, daty
  • Jeszcze większa czytelność arkusza – obramowanie i kolor tła komórek
  • Piękny arkusz jednym kliknięciem – wbudowane style komórek
  • Wyróżnij to co ważne – zmiana koloru czcionek i położenie tekstu w komórce
  • Niech dane zaczną się wreszcie słuchać – zawijanie tekstu
  • Jak skopiować tylko wygląd – malarz formatów – szybkie formatowanie według wzorca
  • Efektowana tabela jednym kliknięciem – wbudowane style tabel
  • Niech wygląd zmienia się względem wyniku – wprowadzenie do formatowania warunkowego

Operacje na zakresach danych

  • Dwie komórki  to już grupa – cechy poprawnego zakresu danych
  • Ułóż tak jak chcesz – zasady bezpiecznego sortowania
  • Znajdź szybko to czego szukasz – Autofiltr – szybkie wybieranie potrzebnych danych

Dzień 2

Wykresy  - graficzne przedstawianie danych

  • Piękne wykresy w mniej niż w minutę – korzystanie z kreatora wykresów
  • Wyeksponuj to, co dla Ciebie najważniejsze – dopasowanie typu wykresu do danych
  • Jeden wykres to więcej niż 1000 słów – modyfikacja wykresów

Przygotowanie dokumentu do druku

  • To Ty decydujesz, co wydrukujesz – ustawienia stron, obszaru wydruku
  • Zadbajmy o każdy szczegół  - tworzenie nagłówka i stopki
  • Przede wszystkim czytelność  - formatowanie i podział stron do wydruku
  • Niech plik zagości na naszym biurku – podgląd i drukowanie zawartości arkusza

Przykładowe zadania

  • Zadanie 1 – zastosowanie formuł i adresowania względnego
  • Zadanie 2 – filtrowanie danych
  • Zadanie 3 – tworzenie wykresów
  • Zadanie 4 – zastosowanie funkcji (m.in. pozycja(), wyszukaj_pionowo(); jeżeli(), licz_jeżeli(), sumy_czesciowe())
  • Zadanie 5 – tabele przestawne
Czas trwania
2 dni
Poziom
średniozaawansowany
Certyfikat HELION
116
CENA PLN netto
0.00

Lokalizacja i terminy

FORMULARZ
ZAMÓWIENIA

* tyczy się pól obowiązkowych

FORMULARZ ZAMÓWIENIA

GRATULACJE!
PODJĄŁEŚ ŚWIETNĄ DECYZJĘ!
Wkrótce skontaktuję się z Tobą nasz konsultant.
W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod telefonem,
mailem oraz na kanałach społecznościowych w godzinach 9:00 - 17:00.