ZADZWOŃ
609 850 372
ZNAJDŹ SZKOLENIE

Warto wiedzieć

 • 4 powody, dla których warto zajmować się testami automatycznymi
  02/23/2018 - 13:18

  Testowanie oprogramowania to jeden spośród wielu procesów zapewnienia jakości ostatecznemu produktowi. Testowanie manualne weryfikuje i ocenia jakość oprogramowania, natomiast testowanie automatyczne służy przygotowaniu narzędzi, które na kolejnych etapach samodzielnie wykonają te czynności. Poniżej przygotowaliśmy 5 powodów, dla których warto rozwijać się w tym obszarze.


  1. Testowanie automatyczne to oszczędność czasu i pieniędzy

  Nie ma żadnych wątpliwości – zaprogramowanie testu automatycznego pozwala zaoszczędzić czas (i skupić się na nowych projektach) oraz pieniądze (do regularnie wykonywanego testu nie potrzebujemy dedykowanych pracowników).

   

  2. Testy automatyczne są dokładniejsze

  Dobrze zaprogramowany test automatyczny nie pomyli się w wyniku zmęczenia czy niedopatrzenia. Dobrze zaprogramowany może działać cyklicznie, a nawet bez przerwy, dostarczając wiedzy o jakości oprogramowania.

   

  3. Wzrasta zapotrzebowanie na pracowników odpowiedzialnych za automatyzacje testów

  Testerzy automatyczni w 2017 roku zarabiali średnio 7 683 PLN (brutto), czyli o 35% więcej od testerów manualnych (wg. raportu płacowego Sedlak & Sedlak dla branży IT). Wysokie wynagrodzenia wynikają z dużego zapotrzebowania - automatyzacja testów jest coraz szybciej rozwijającą się częścią branży IT.

  4. Coraz łatwej pozyskiwać wiedzę o testowaniu automatycznym

  Wraz ze  wzrostem zapotrzebowania na pracowników związanych z testowanie automatycznym, wzrasta potrzeba dokształcania. Nasz Zespół wychodzi temu zapotrzebowaniu naprzeciw, w szczególności skupiając się na środowisku Selenium:

  Dla początkujących zalecamy rozpoczęcie od szkolenia z Javy dla testerów oprogramowania, która jest najczęściej testowanym językiem programowania.

  • SZKOLENIE TRWA 1 DZIEŃ
  • Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie:
   • Potrafił stworzyć środowisko programistyczne do tworzenia testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium webdriver
   • Znał niezbędne do tworzenia testów podstawy programowania w JAVY
  • SZCZEGÓŁY: http://bit.ly/javatester
    

  Po szkoleniu z Javy dla testerów proponujemy szkolenie z podstaw tworzenia testów automatycznych JAVA + WEBDRIVER – SELENIUM.

  • SZKOLENIE TRWA 2 DNI
  • Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił:
   • Stworzyć środowisko programistyczne do tworzenia testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium webdriver
   • Przygotować testy automatyczne
   • Uruchamiać pojedyncze testy oraz pakiety testów w środowisku lokalnym
   • Generować i interpretować raporty z testów.
  • SZCZEGÓŁY: http://bit.ly/seleniumbasic
    

  Dla użytkowników, którzy znają już Javę polecamy szkolenie o samym SELENIUM.

  • SZKOLENIE TRWA 3 DNI
  • Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił:
   • Stworzyć środowisko programistyczne do tworzenia testów automatycznych z wykorzystaniem Selenium IDE i webdriver
   • Stworzyć rozproszone środowisko do uruchamiania testów (Selenium Grid)
   • Przygotować testy automatyczne
   • Uruchamiać pojedyncze testy oraz pakiety testów w środowisku lokalnym oraz na przeglądarkach będących na innych komputerach w sieci (w tym na urządzenia z systemem Android i iOS)
   • Generować i interpretować raporty z testów
   • Zautomatyzować proces testowy z pomocą CI – Jenkins.
  • SZCZEGÓŁY: http://bit.ly/seleniumadvance
    

   To jak? Kiedy zaczynacie? J

  tester_developer.img

 • Pieniądze na szkolenia pracowników – bierzcie i korzystajcie!
  02/13/2018 - 16:12

  Od 27 lutego będzie można zgłaszać się po dofinansowanie Polskiej Agencji Przedsiębiorczości na cel wejścia na nowe rynki. Jednak mało które przedsiębiorstwo z sektora MSP ma możliwości aby z niego skorzystać. Za to z Bazy Usług Rozwojowych PARP – praktycznie każde.

   

  Każdy kto pamięta projekt dofinansowanych szkoleń „Inwestycja w Kadry” na pewno wie czego się spodziewać. W ramach kontynuacji unijnego projektu, PARP uruchomił serwis w którym przedsiębiorstwa, zainteresowane doszkalaniem swoich pracowników mogą uzyskać do 80% dofinansowania na wspomniane usługi edukacyjne.

  Jak zacząć?

  Wystarczy wejść na stronę Bazy Usług Rozwojowych (zapraszamy do siebie  - https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/helionszkolenia) i odszukać interesujące szkolenie z listy „Usługi aktualne”. 

  Następnie wybieramy opcję „Zapisz się na usługę”, rejestrujemy lub logujemy i… tyle. Pozostaje czekać na kontakt ze strony organizatora.

  Co dalej?

  Na tym etapie  ustalić szczegóły z organizatorem. Możesz też liczyć na wsparcie w uzyskaniu dofinansowania i w kwestiach formalnych z tym związanych. Maksymalna kwota jaką można uzyskać to aż 100 000,00 zł. 

  Finanse, rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój!

  Dobrze wiedzieć, że PARP otwiera swoje finanse na przedsiębiorstwa z sektora MSP. Tegoroczna publikacja raportu "Benefity – czyli co motywuje Polaków w pracy”* wskazuje że aż 70% Polaków wskazuje szkolenia jako jeden z najważniejszych czynników wpływających na decyzję o zmianie pracy.

  W czasach gdy problemy kadrowe spędzają sen z powiek stale powiększającej się grupie firm, działania mające na celu utrzymanie pracownika w firmie, a także stałe podnoszenie jego kompetencji – są absolutnie konieczne.

  Dofinansowanie, nie tylko zostanie wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem, ale przyniesie dodatkowy zysk w postaci coraz lepiej wykształconych pracowników tu, na miejscu, bez konieczności poszukiwania kandydatów o wąskim zakresie specjalizacji poza granicami regionu lub kraju.

  Gdzie tkwi haczyk?

  Może trudno w to uwierzyć, ale zapewniamy że żadnego nie ma. :)

  * - badanie "Benefity – czyli co motywuje Polaków w pracy" powstałe na bazie badań: "Czy pieniądze szczęścia nie dają?" Kantar TNS przeprowadzonego w dniach 18-31 sierpnia 2017 roku oraz "Benefity oczami pracowników" przeprowadzonego w grudniu 2017 r. przez serwis Pracuj.pl - kliknij aby zobaczyć źródło.

   

 • Lifelong learning - nowa idea
  05/19/2017 - 16:58

  Niech podniesie rękę ten, kto ani razu nie usłyszał stwierdzenia, że potrzeba solidnego wykształcenia, aby znaleźć dobrą pracę i móc poradzić sobie w dorosłym życiu. Cóż, to  już nie jest wystarczające na  dzisiejsze czasy. W obliczu postępującej globalizacji, stałego rozwoju technologicznego, zmian kulturowych i ekonomicznych potrzebujemy być niezwykle elastyczni oraz otwarci na wiedzę, zarówno w życiu prywatnym jak  i zawodowym. Musimy uczyć się przez całe życie i w każdym jego  aspekcie, nie ograniczając się do danej instytucji ani do danego miejsca. Musimy iść w zgodzie z ideą Lifelong Learning(LLL).

  Ogólne założenie

  Lifelong learning jest ideą przyświecająca nauce przez całe życie i w każdym jego aspekcie. Z założenia usługi edukacyjne, czy też państwa kierujące się nowym nurtem mają zapewnić szeroki  dostęp do wiedzy, nie ograniczając się do danego miejsca czy czasu. Niestety w praktyce nic nie jest tak proste. W przypadku Lifelong  learning jest tyle definicji, ile...krajów. Często  są one tworzone w indywidualnym  dopasowaniu do gospodarki, ekonomii oraz polityki danego  państwa. Jednak trzeba pamiętać o tym, że żyjemy w czasach postępującej globalizacji i co jeszcze do nas nie przyszło  z zachodu, ostatecznie się pojawi. Polska tak naprawdę jest dopiero na początku  drogi w edukowaniu swoich obywateli na tematy związane z kształceniem  osobistym i zawodowym. To się jednak wkrótce zmieni, a my chcemy towarzyszyć temu od samego początku.

  Typy nauki

  Ogólne założenie Lifelong learningu tyczy się nauki w każdym aspekcie naszego życia, stąd można  wyróżnić kilka specyficznych rodzaji:

  - uczenie formalne – polega na  nauce w kontekście zorganizowanym, zamkniętym strukturalnie (szkolenie wewnętrzne, ośrodki  szkoleniowe) i  może  prowadzić do uzyskania danego dyplomu czy  certyfikatu. Są to aktywności  świadomie zaplanowane w celach nauki.,
  - uczenie pozaformalne – jest to określenie na aktywności, które nie są bezpośrednio określane jako nauka, ale i tak prowadzą do  nabycia umiejętności  potrzebnych np. w miejscu pracy. Są to aktywności  świadomie  zaplanowane.,
  - uczenie nieformalne – jest to  nauka z życia codziennego. Coś co  nabywamy nieświadomie i  niechcący, a jest przydatne we wszystkich sferach naszego  życia. Są one nieświadome i  niezaplanowane.

  Nasza filozofia

  Helion Szkolenia powstało w zgodzie z ideą Lifelong learning, chcąc zapewnić szeroko dostępne możliwości nauki. Zapewniamy naukę zarówno w formie zorganizowanej i zamkniętej strukturalnie, jak i pozaformalnej. Dzięki naszej ofercie zdobędziesz nowe umiejętności pod okiem doświadczonego trenera oraz będziesz miał możliwość nauki indywidualnej przy pomocy e-booków i  videokursów. Ponadto, dzięki rozbudowanej  strukturze Grupy Helion, zawsze poza korzystaniu z usług Helion  Szkolenia  masz możliwość korzystania z pozostałej oferty – książek, e-booków, videokursów o tematyce zarówno  IT jak i biznesowej.

 • Blended learning = Szkolenie + Ebook + Videokurs
  04/12/2017 - 16:22

  Czym jest blended learning?

  Blended learning jest nową ideą w rozwoju edukacji, powstałą w zgodzie z społecznym i technologicznym rozwojem współczesnego świata. Łączy w sobie tradycyjne metody nauczania ze zdigitalizowanym środowiskiem kształcenia, tworząc nie tylko efektywny i nowatorski, ale przede wszystkim postępowy model edukacji.

  Nowa formuła nauczania, czyli  b-learning,  jest więc nie bez powodu określana jako mieszana, zintegrowana lub też hybrydowa metoda kształcenia. W skład tej mieszanki edukacyjnej wchodzą m.in.:

  • szkolenie stacjonarne z udziałem wykładowcy lub trenera,
  • zdalny dostęp do materiałów szkoleniowych,
  • wirtualne środowisko nauczania,
  • nauka grupowa jak i indywidualna.

   

  Blended learning to coś więcej niż tylko korzystanie z materiałów multimedialnych w ramach nauczania. To idea przedstawiająca  nową jakość kształcenia, która nie tylko odpowiada na potrzeby współczesnego świata, ale jest definitywnym kierunkiem rozwoju rynku edukacyjnego. Jak do tej pory b-learning nie doczekał się jeszcze swojej uniwersalnej definicji. Nie zważając na akademickie rozważania Helion Szkolenia już teraz oferuje możliwość korzystania z tej kompleksowej formy kształcenia.

   

   

  Co zyskasz?

  Dzięki  zmieszaniu z sobą składników kształcenia tradycyjnego oraz wirtualnego jako uczestnik naszych szkoleń otrzymasz kompleksową opiekę nad swoją ścieżką kształcenia. Niewątpliwie do największych zalet oferty Helion Szkolenia należą:

  • wirtualny dostęp do udostępnionych przez nas materiałów szkoleniowych – będziesz mógł z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie, pozostawiając sobie swobodną przestrzeń do zgłębiania tematu szkolenia i utrwalania nowo nabytej wiedzy,
  • możliwość nauki zarówno  wśród innych pasjonatów tematu pod czujnym okiem eksperta,  jak i  motywacja do samokształcenia – wszystko to w zgodzie z ideą Lifelong learning,
  • możliwość korzystania z pozostałych elementów oferty Grupy Helion – videokursów, wydawnictw elektronicznych oraz szerokiej oferty wydawniczej.

  W praktyce oznacza to, że w porównaniu do tradycyjnego modelu, będziesz miał możliwość kontynuacji rozwoju otrzymując podczas oraz po szkoleniu dostęp do dopasowanych tematycznie treści.