ZADZWOŃ
609 850 372
ZNAJDŹ SZKOLENIE

Warto wiedzieć

 • Lifelong learning - nowa idea
  05/19/2017 - 16:58

  Niech podniesie rękę ten, kto ani razu nie usłyszał stwierdzenia, że potrzeba solidnego wykształcenia, aby znaleźć dobrą pracę i móc poradzić sobie w dorosłym życiu. Cóż, to  już nie jest wystarczające na  dzisiejsze czasy. W obliczu postępującej globalizacji, stałego rozwoju technologicznego, zmian kulturowych i ekonomicznych potrzebujemy być niezwykle elastyczni oraz otwarci na wiedzę, zarówno w życiu prywatnym jak  i zawodowym. Musimy uczyć się przez całe życie i w każdym jego  aspekcie, nie ograniczając się do danej instytucji ani do danego miejsca. Musimy iść w zgodzie z ideą Lifelong Learning(LLL).

  Ogólne założenie

  Lifelong learning jest ideą przyświecająca nauce przez całe życie i w każdym jego aspekcie. Z założenia usługi edukacyjne, czy też państwa kierujące się nowym nurtem mają zapewnić szeroki  dostęp do wiedzy, nie ograniczając się do danego miejsca czy czasu. Niestety w praktyce nic nie jest tak proste. W przypadku Lifelong  learning jest tyle definicji, ile...krajów. Często  są one tworzone w indywidualnym  dopasowaniu do gospodarki, ekonomii oraz polityki danego  państwa. Jednak trzeba pamiętać o tym, że żyjemy w czasach postępującej globalizacji i co jeszcze do nas nie przyszło  z zachodu, ostatecznie się pojawi. Polska tak naprawdę jest dopiero na początku  drogi w edukowaniu swoich obywateli na tematy związane z kształceniem  osobistym i zawodowym. To się jednak wkrótce zmieni, a my chcemy towarzyszyć temu od samego początku.

  Typy nauki

  Ogólne założenie Lifelong learningu tyczy się nauki w każdym aspekcie naszego życia, stąd można  wyróżnić kilka specyficznych rodzaji:

  - uczenie formalne – polega na  nauce w kontekście zorganizowanym, zamkniętym strukturalnie (szkolenie wewnętrzne, ośrodki  szkoleniowe) i  może  prowadzić do uzyskania danego dyplomu czy  certyfikatu. Są to aktywności  świadomie zaplanowane w celach nauki.,
  - uczenie pozaformalne – jest to określenie na aktywności, które nie są bezpośrednio określane jako nauka, ale i tak prowadzą do  nabycia umiejętności  potrzebnych np. w miejscu pracy. Są to aktywności  świadomie  zaplanowane.,
  - uczenie nieformalne – jest to  nauka z życia codziennego. Coś co  nabywamy nieświadomie i  niechcący, a jest przydatne we wszystkich sferach naszego  życia. Są one nieświadome i  niezaplanowane.

  Nasza filozofia

  Helion Szkolenia powstało w zgodzie z ideą Lifelong learning, chcąc zapewnić szeroko dostępne możliwości nauki. Zapewniamy naukę zarówno w formie zorganizowanej i zamkniętej strukturalnie, jak i pozaformalnej. Dzięki naszej ofercie zdobędziesz nowe umiejętności pod okiem doświadczonego trenera oraz będziesz miał możliwość nauki indywidualnej przy pomocy e-booków i  videokursów. Ponadto, dzięki rozbudowanej  strukturze Grupy Helion, zawsze poza korzystaniu z usług Helion  Szkolenia  masz możliwość korzystania z pozostałej oferty – książek, e-booków, videokursów o tematyce zarówno  IT jak i biznesowej.

 • Blended learning = Szkolenie + Ebook + Videokurs
  04/12/2017 - 16:22

  Czym jest blended learning?

  Blended learning jest nową ideą w rozwoju edukacji, powstałą w zgodzie z społecznym i technologicznym rozwojem współczesnego świata. Łączy w sobie tradycyjne metody nauczania ze zdigitalizowanym środowiskiem kształcenia, tworząc nie tylko efektywny i nowatorski, ale przede wszystkim postępowy model edukacji.

  Nowa formuła nauczania, czyli  b-learning,  jest więc nie bez powodu określana jako mieszana, zintegrowana lub też hybrydowa metoda kształcenia. W skład tej mieszanki edukacyjnej wchodzą m.in.:

  • szkolenie stacjonarne z udziałem wykładowcy lub trenera,
  • zdalny dostęp do materiałów szkoleniowych,
  • wirtualne środowisko nauczania,
  • nauka grupowa jak i indywidualna.

   

  Blended learning to coś więcej niż tylko korzystanie z materiałów multimedialnych w ramach nauczania. To idea przedstawiająca  nową jakość kształcenia, która nie tylko odpowiada na potrzeby współczesnego świata, ale jest definitywnym kierunkiem rozwoju rynku edukacyjnego. Jak do tej pory b-learning nie doczekał się jeszcze swojej uniwersalnej definicji. Nie zważając na akademickie rozważania Helion Szkolenia już teraz oferuje możliwość korzystania z tej kompleksowej formy kształcenia.

   

   

  Co zyskasz?

  Dzięki  zmieszaniu z sobą składników kształcenia tradycyjnego oraz wirtualnego jako uczestnik naszych szkoleń otrzymasz kompleksową opiekę nad swoją ścieżką kształcenia. Niewątpliwie do największych zalet oferty Helion Szkolenia należą:

  • wirtualny dostęp do udostępnionych przez nas materiałów szkoleniowych – będziesz mógł z nich korzystać w dowolnym miejscu i czasie, pozostawiając sobie swobodną przestrzeń do zgłębiania tematu szkolenia i utrwalania nowo nabytej wiedzy,
  • możliwość nauki zarówno  wśród innych pasjonatów tematu pod czujnym okiem eksperta,  jak i  motywacja do samokształcenia – wszystko to w zgodzie z ideą Lifelong learning,
  • możliwość korzystania z pozostałych elementów oferty Grupy Helion – videokursów, wydawnictw elektronicznych oraz szerokiej oferty wydawniczej.

  W praktyce oznacza to, że w porównaniu do tradycyjnego modelu, będziesz miał możliwość kontynuacji rozwoju otrzymując podczas oraz po szkoleniu dostęp do dopasowanych tematycznie treści.